Стале управління відходами: у Бучі відкрили інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів, що накопичились внаслідок руйнувань росіянами під час окупації

Це одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій із переробки сміття такого виду. На відкриття майданчика завітав Петер Вагнер — Голова Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії.
За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об'єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП "Бучасервіс".
Майже все обладнання для роботи майданчика надала UNDP Ukraine / ПРООН в Україні. Зокрема, фронтальний навантажувач, дробарка та грохот – пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття. Щира подяка нашим партнерам.
Відтак, відходи можна подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Бучанської міськради, Програми розвитку ООН та за підтримки Європейського Союзу.
Впевнений, що це стане важливим кроком у відновленні та мінімізації впливу шкідливих речовин на довкілля. Дбаємо про екологічне майбутнє нашої громади і дякуємо міжнародним партнерам за співпрацю.