Про звернення до судових органів щодо захисту конституційних засад місцевого самоврядування

616-15-VII

БУЧАНСЬКА     МІСЬКА     РАДА

КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

П’ЯТНАДЦЯТА   СЕСІЯ СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

«28»   липня   2016 року                                                                              № 616-15-VII

Про звернення до судових органів щодо захисту

конституційних засад місцевого самоврядування

Рішенням Ірпінського міського суду від 17 жовтня 2014 року   у цивільній справі  № 367/4187/14-ц задоволено позов заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України та Комунального підприємства «Бучанське управління житлово-комунального господарства Бучанської міської ради» до Бучанської міської ради та Кіргана Василя Устиновича про скасування рішень ради та витребування земельних ділянок.

За результатами перегляду вказаного рішення судами апеляційної та касаційної інстанцій його залишено без змін.

Постановою Верховного Суду України від 16.12.2015 року у задоволенні заяв Бучанської міської ради та Калетнік Г.В. про перегляд судових рішень відмовлено.

Використовуючи вказані судові рішення як привід, прокуратурою Київської області здійснено низку дій, що порушують права місцевого самоврядування територіальної громади міста Буча, які знайшли свій прояв у систематичних спробах прокуратури області, під приводом здійснення повноважень, передбачених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», знищити конституційні основи місцевого самоврядування та позбавити прав власності на нерухоме майно понад 20 тис. жителів територіальної громади міста Буча.

Базуючись на парадоксальному твердженні про належність містоутворючої території житлової та громадської забудови, умовною площею 890 га., до категорії земель лісогосподарського призначення, які знаходяться за межами населеного пункту, прокуратурою області, спираючись виключно на мотивувальну, а не на резолютивну частину судового рішення, ініційовано внесення відповідних змін в земельно-кадастрову документацію, що суперечить ст. 19 Конституції України, ст. 21 Закону України від 07.07.2011 № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр», п. 67, п. 69 Порядку ведення                       Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 17 жовтня 2012 р. № 1051.

Крім того, Кабінет Міністрів України, від імені  якого діє прокуратура області, систематично інформувався про ситуацію, яка склалась в місті, однак жодного реагування і жодного рішення з боку Уряду не було, чим фактично підтримано дії прокуратури Київської області, що порушують права територіальної громади.

В умовах децентралізації державної влади та впровадження положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», такі дії та бездіяльність є неприпустимими і порушують конституційні засади місцевого самоврядування та права і законні інтереси Бучанської об’єднаної територіальної громади.

Враховуючи вказане, керуючись ст.ст. 140, 143, 144 Конституції України, ст.ст. 10, 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  міська рада, -

ВИРІШИЛА:

1. Звернутись до уповноважених судових органів з позовом до Кабінету Міністрів України, прокуратури Київської області щодо про усунення перешкод  міській раді у здійсненні повноважень щодо володіння, користування і розпорядження  земельними ділянками і  майном територіальної громади міста Буча.
2. Звернутись до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Прокуратури Київської області про  визнання дій протиправними та зобов’язання припинити дії, що порушують право.
3. Юридичному відділу здійснити заходи претензійно-позовного характеру, спрямовані на виконання пунктів 1 та 2 даного рішення.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань          регламенту, правової політики, депутатської етики та контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.

Секретар ради                                                                                 В.П.Олексюк