Загальна інформація

Бучанський міський голова Анатолій Федорук
Бучанська міська територіальна громада

BUSINESS CARD OF BUCHA (EN)

VISITENKARTE VON BUTSCHA (DE)

 

Буча є адміністративним центром Бучанської міської територіальної громади та районним центром Бучанського району Київської області, що загалом об'єднує 12 громад. 

 

До складу Бучанської громади входять 14 населених пунктів: місто Буча, селища Бабинці та Ворзель і 11 сіл: Блиставиця, Буда-Бабинецька, Вороньківка, Гаврилівка, Здвижівка, Мироцьке, Луб’янка, Раківка, Синяк, Тарасівщина, Червоне. Дата створення – 28 вересня 2018 року. 

 

Селища та села громади об’єднані у 8 старостатів, які очолюють старости, призначенні Бучанською міською радою. Керівником громади є Бучанський міський голова Анатолій Федорук

 

Площа громади – 261,45 км2. 

 

Населення Бучанської громади станом на 01 жовтня 2021, відповідно до даних Управління статистики Київської області, становить 62 101 особу. Відповідно до експертних оцінок, що базуються на аналізі медичних декларацій, кількості дітей у навчальних закладах та даних мобільних операторів, фактичне населення громади є більшим і станом на 1 січня 2022 року складає 75 282 особи.

 

Кількість мешканців по населених пунктах Бучанської громади є такою.

 

У Бучанській громаді затверджені межі міста Буча, селищ та сіл громади, оновлені генеральні плани населених пунктів. Розроблена та впроваджується концепція Bucha Techno Garden – території пріоритетного розвитку площею 3433 га в межах міста Буча, селища Ворзель, сіл Мироцьке та Блиставиця, що включає в територію вантажного аеропорту ДП «Антонов».

 

Під час повномасштабного вторгнення росії до України вся територія громади була окупованою з перших днів атаки на Київську область і звільнена 31 березня 2022 року.

 

24 березня 2022 року з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України Бучі присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України». 

 

У Бучанській громаді затверджені такі документи як Стратегія розвитку Бучанської міської територіальної громади до 2029 року, Бренд Бучанської громади, Концепція цифрового розвитку Бучанської міської територіальної громади на 2022-2025 роки, Програма відновлення Бучанської міської територіальної громади VDOMA KRASHCHE на 2022-2027 роки   та Стратегія цифрового розвитку Бучанської міської територіальної громади до 2025 року "ЦИФРОВА ТА РОЗУМНА БУЧА" (Digital & Іntelligent Bucha (DIB)). 

 

 

Буча є активним членом Асоціації міст України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук є головою Київського регіонального відділення та членом правління АМУ. Місто зареєстроване на платформі Сities4Cities.

 

Також Буча приєдналася до проекту Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» (M4EG), що розпочав діяльність у січні 2017 року в рамках програми Східного партнерства, громада приєдналася до угоди Covenant of Mayors East for Climate and Energy та реалізовує проект Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) в рамках Фінансової угоди Уряду України про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ), що передбачає відбудову об’єктів соціальної інфраструктури.