Рішеннями  комісій  оголошено карантин щодо африканської чуми свиней

Рішеннями комісій оголошено карантин щодо африканської чуми свиней

2 лютого відбулись позачергові засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Бородянській райдержадміністрації та Бучанської міської об’єднаної територіальної громади, на яких розглядалось питання щодо виявлення осередку захворювання африканською чумою свиней в приватній садибі села Озера, Бородянського району.  Рішеннями  комісій  оголошено карантин щодо африканської чуми свиней.
        До зони захисту віднесені село Озера Бородянського району та село Луб’янка Бучанської міської об’єднаної територіальної громади.

В зону нагляду увійшли села Блиставиця, Гаврилівка, Тарасівщина Бучанської міської об’єднаної  територіальної громади та м. Буча.
Мешканців перелічених населених пунктів просимо з розумінням віднестись до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення африканської чуми свиней на інші території.
        Африканська чума свиней (АЧС) надзвичайно гостра вірусна хвороба, що уражує свійських і диких свиней незалежно від віку та породи. Характеризується вона ціанозом шкіри, значними геморагіями у внутрішніх органах та летальністю, яка досягає майже 100%. Усі дії в разі підозри щодо виникнення АЧС та вжиття заходів для її ліквідації визначено «Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», яка є обов'язковою для виконання власниками тварин. Інформування ветеринарних спеціалістів є обов'язковим для власників свиней незважаючи на потужність господарства, його тип та форми власності. Відповідно до законодавства, їх належить спалити, бо це єдиний спосіб гарантованого знешкодження інфікованого матеріалу. Якщо неможливо спалити, його закопують на глибину не менше двох метрів. При цьому інфікований матеріал пересипають сухим хлорним вапном. Протягом року на місці захоронення забороняється проведення земельних робіт. Вакцин і медикаментів, які убезпечують від цієї хвороби, немає. Лікування хворих тварин заборонено. Все поголів'я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине. В разі захворювання свиней у конкретному регіоні все поголів'я, що може захворіти, знищують.

Суб’єктів господарювання всіх форм власності попереджаємо про обмеження руху живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів на зазначених територіях.

Ситуація щодо африканської чуми свиней перебуває на контролі Київської облдержадміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.