"Бучанський район - серце Київщини" -голова КОДА  Василь Володін

"Бучанський район - серце Київщини" -голова КОДА Василь Володін

Голова Київської облдержадміністрації Василь Володін щойно представив новопризначеного голову Бучанськоі районної державноі адміністрації Микола Ляшенко.
-Для мене абсолютно логічно, що саме Бучанський район перший отримав голову,- зазначив Василь Геннадійович. -Без перебільшення, серед новостворених районів Бучанський можна назвати серцем області. До його складу увійшли 12 територіальних громад, з них три міські, шість селищні та три сільські.
Район дуже строкатий та різнобарвний. Тут є й потужний промисловий комплекс й підприємства сільського господарства. Якщо раніше Микола Миколайович на посту голови Києво-Святошинського району керував територію площею 726 км2 то зараз ми говоримо вже про територію більше ніж в три рази, де проживають більше 350 тисяч населення.
Наразі ми стоїмо на початку нової сторінки історії нашої області, на порозі нового функціонування органів державної влади. Реформа децентралізації надала колосальні можливості для розвитку територіальних громад. Впевнений, що кожна громада району стане заможною, квітучою та успішною, як і весь район.
- Але як завжди на початку історії перед нами стоїть багато питань та проблем. Наразі ми знаходимося у перехідному періоді, коли у РДА залишаються деякі стари функції, а нові не всі почали діяти. При цьому на нові районні державні адміністрації держава покладає максимум функцій, що реалізовуються на території. А голова РДА повинен максимально швидко забезпечити ефективну роботу органу виконавчої влади.
Серед головних завдань голови районної адміністрації - забезпечити політичну нейтральність, неупередженість у поєднанні з високою фаховістю. Це дуже важливо. Функції нових глав новостворених районів кардинально відрізняються від того, що було раніше. Бо найголовніше завдання, яке виконуватиме РДА, — це координація діяльності територіальних органів. І це набагато важче, ніж пряме управління. Координація ж передбачає узгодження дій різних територіальних органів і прийняття плану заходів на реалізацію державних програм, де РДА відводиться роль контролера виконання таких заходів територіальними органами в межах їх же компетенції. Так от, змусити ці територіальні органи виконувати свою роботу — завдання районної державної адміністрації та голови РДА. Фактично це має бути не просто «государеве око», а постійна скалка для чиновників, які інколи забувають, що живуть за рахунок платників податків. Крім того, є цілий ряд питань щодо передачі майна від ліквідованих районів до ОТГ, роботи соціальних служб та надання адміністративних послуг у новоствореному районі.
Району потрібен господарник, який зможе організувати роботу та забезпечити законність на території. Тому сьогодні, разом із командою ми приїхали до вас, щоб напрацювати план спільних дій і, звичайно, представити призначеного Президентом України першого голову Бучанського району Миколу Миколайовича. Сьогодні ми всі разом змінюємо Україну!
У заході взяв участь Бучанський міський голова Anatolii Fedoruk, голова Бучанської районної ради Андрій Нагребельний, депутати ВРУ Ольга Василевська-Смаглюк - Округ 96, Олег Дунда, депутати Київської обласної та Бучанськоі міської рад.