Новини

Невелика хмарність

27 °C

Громади можуть долучитися до обговорення Порядку аналізу діяльності органів місцевого самоврядування з питань освіти

Громади можуть долучитися до обговорення Порядку аналізу діяльності органів місцевого самоврядування з питань освіти

Державна служба якості освіти України врахувала зауваження Асоціації міст України до Порядку здійснення аналізу діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів з питань освіти, та доопрацювала документ, щоб такий аналіз не дублював контрольні заходи. 
Міністерство освіти та науки України винесло Порядок на громадське обговорення, наголошуючи, що аналіз діяльності органів місцевого самоврядування з питань освіти не є заходом державного нагляду (контролю). Його мета – вивчити стан дотримання місцевими органами вимог законодавства у сфері освіти і в разі потреби надати рекомендації щодо усунення порушень, а також забезпечити інтереси територіальних громад щодо належної якості освіти.
Аналіз діяльності місцевих органів здійснюватиметься Державною службою якості освіти України, її територіальними органами і передбачений статтею 55 Закону України «Про повну загальну середню освіту».
Предметом аналізу можуть бути питання щодо:

реалізації державної політики у сфері освіти, зокрема з питань забезпечення якості освіти;
реалізації місцевими органами прав та обов’язків засновників закладів освіти.

Асоціація міст України пропонує органам місцевого самоврядування долучитися до обговорення проєкту Порядку та надіслати відповідні пропозиції до 6 липня 2021 року на е-mail: storchak@mon.gov.ua

83

0