Новини

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ

Український парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» 3 жовтня 2017 року №2148 - VІІІ.

         Закон про пенсійну реформу, підписаний президентом України Петром Порошенком 9 жовтня 2017 року, опублікований у виданні «Голос України» та набрав чинності з наступного дня з моменту публікації, тобто з 11 жовтня, за винятком деяких положень.

         При цьому, згідно Закону, положення щодо підвищення пенсій для українців почали діяти вже з 1 жовтня 2017 року.

         Цей документ встановлює вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і підвищив пенсії 9 мільйонам пенсіонерів вже з жовтня.

         Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу.

         Так, для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі не менше 15 років – до 65 років. У той же час люди, в яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу розмір якої буде визначатися з рівня доходів сім’ї пенсіонера. 

         Всі нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватись на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

         Розмір пенсії кожного громадянина України, згідно із Законом, розраховується за формулою «Розмір пенсії» = Сз* ІКЗ*Кс, де:

 Сз – розмір середньої  зарплати в Україні,

 ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати),

 Кс – коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник кількості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу.

         Базова середня заробітна плата для розрахунку пенсій становить 3764 гривні 60 копійок, що майже в 3 рази більше, ніж до реформи – 1197 гривень.

         Коефіцієнт страхового стажу для розрахунку пенсії знижено з 1,35 до1.

         Мінімальний розмір пенсії встановлено на рівні 1452 гривні, що на 140 гривень більше, ніж до прийняття Закону.

         Також в рамках Закону скасовано 15 – відсоткове зменшення пенсій для працюючих пенсіонерів.

         

794

0