Невелика хмарність

-1 °C

Пам’ятка виборця: як голосувати на місцевих виборах

Українці обиратимуть мерів міст, голів селищ, сіл і територіальних громад (ОТГ) та депутатів місцевих рад –сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах.

Що брати для голосування

ЦВК та Міністерство охорони здоров’я рекомендує йти на дільницю зі своєю ручкою, а паспорт не давати у руки працівнику виборчої комісії.

Варто зазначити, що такі правила ввели через поширення коронавірусу, а раніше було заборонено використовувати свою ручку через фасильфикації з чорнилами, які зникають.

Найголовніше, коли ви йдете на вибори - це взяти із собою паспорт.

Якщо у паспорт старого зразку, там має бути вчасно вклєєна фотографія у 25 та 45 років. В іншому випадку паспорт вважається не дійсним і бюлетень не видадуть.

Які інструкції Кабміну

Згідно з документом від Кабінету міністрів України, виборці мають перебувати на дільницях у масках. Усім людям, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, опитуватимуть щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та проводитимуть температурний скринінг.

На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

А члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання, сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Інфікованим на коронавірус, тим, хто перебуває на самоізоляції та у лікарні, потрібно подати заяву про голосування вдома до 20:00 п’ятниці, яка йде перед виборами (24 жовтня ), аби до них приїхала відповідна бригада.

Люди, які перебувають в лікарнях, будуть голосувати відповідно в лікарнях теж за допомогою виїзних бригад, - заявив очільник відомства.

Виборці з ознаками ГРВІ матимуть можливість проголосувати в окремих кабінках.

Якщо резюмувати все вищесказане, на вибори потрібно мати з собою:

паспорт,
вдягнути захисну маску,
взяти із собою ручку,
дотримуватися дистанції під час отримання бюлетеня та голосування,
після голосування одразу покинути виборчу дільницю.