Новини

Невелика хмарність

-1 °C

Шановні жителі громади !

Шановні жителі громади !

Самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя – «традиційна» осіння проблема не тільки екологів та рятувальників, а й усіх  громадян. Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не шкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!

Задумайтеся!

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згоранні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Найбільш дружнім до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.

Використовувати компост як добриво можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки.

Якщо ви стали свідком спалювання листя або сухостою, то в поліції радять, робити зауваження порушнику, якщо протиправні дії не припиняться – дзвонити на «102» та викликати поліцію.

 

 

180

0