Відеогалерея

Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали

Body:

Підводка Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані. За ними – Міноборони втратило сотні тисяч одиниць техніки та озброєння, а також десятки тисяч гектарів землі. Трьом екс-міністрам вже оголосили підозру. Справу нині розглядають слідчі Державного бюро розслідувань.

ЗКТ Двісті мільярдів доларів збитків, підрив обороноздатності, і як результат – анексія Криму і конфлікт на Донбасі. Тимчасова слідча комісія парламенту, що збирає факти розкрадань в Збройних силах оприлюднила попередні результати. Нардепи з’ясували – за кожного міністра оборони до 2014 року з армії зникали озброєння, техніка та земля.

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України

02:25 Скорочення кількості необхідних для армії бойових танків, бмп, артилерії, літаків, спецзасобів, понтонів, автомобілів тощо призвело саме до того трагічного стану ЗС, який ми мали в 2014му, а подекуди маємо і тепер 2:47

ЗКТ Найбільше землі Міноборони було розпродано за очільника відомства Анатолія Гриценка, підкреслив глава ТСК. Загалом за час його перебування на посаді було безоплатно відчужено 167 військових містечок, майже п’ять тисяч будівель і споруд та 15 тисяч гектарів землі.

Іван Вінник, голова ТСК

14:57 Всі рішення про безкоштовне відчуження, передачу землі спочатку в комунальну власність, а потім в приватну підписували одноосібно міністри оборони. І таких випадків  десятки тисяч, починаючи від маленьких клаптиків по 10 соток, закінчуючи великими земельними ділянками по 2-4 гектари умовно в Конча-Заспі

ЗКТ Техніка ж – продавалася за ціною в десятки разів нижчою за ринкову, з’ясували члени комісії. За попередніми підрахунками держава недоотримала сотні мільярдів доларів через ці оборудки. Слідство у цій справі ще триває. Підозри вже оголосили трьом екс-міністрам – Єжелю, Саламатіну і Лебедєву. В діях решти очільників оборонного відомства Іван Вінник також вбачає злочинний умисел.

Іван Вінник, голова ТСК

5:55 їхня безпосередня персональна відповідальність знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з подальшою російською агресією, яка відбулася в 2014 році, тому що українська армія була знекровлена, деморалізована, без техніки, без озброєнь, без одягу, без системи забезпечення інфраструктури, логістики тощо 6:19

ЗКТ Генпрокуратура вже передала всі зібрані матеріали слідчим з ДБР і членам профільної ТСК. На черзі – повний аудит Держфінаудитслужби. Її експертні оцінки можуть лягти в основу ще кількох кримінальних справ проти екс-міністрів оборони, заявляють у слідчій комісії.

Дані для бекграунду по сучасній ситуації в армії:

• 250 000 осіб - таку чисельність ЗС України встановлено у 2015 році за ініціативою Президента України відповідним законом

• 130 000 контрактів підписано військовослужбовцями за 2016-2017 роки

• 18 бойових бригад, 4 полки та 9 батальйонів сформовано за чотири роки

• 153 000 резервістів з бойовим досвідом виконання завдань в зоні АТО - увійшли до новоствореного потужного оперативного резерву, з них - понад 10000 офіцерів.

• 150 нових військових комісаріатів сформовано у системі мобілізаційної підготовки та мобілізації

• 500 танків поставлено у військо додатково

• 1900 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки - бронетанкової, морської, авіаційної - поставлено у 2018 році

• 184 житлових комплекси для розміщення 23 тисяч контрактників будується в усіх областях України